خرید گلاب دو آتیشه در تهران و شیوه های تهیه آن
0
خرید گلاب دو آتیشه در تهران

برای آشنایی با شیوه تهیه گلاب و خرید گلاب دو آتیشه در تهران بایستی با مفهوم کلی گلاب آشنا شویم. گلاب، از آب و گل محمدی تشکیل شده و در طی عمل تقطیر از این مواد بدست می آید. هرچه گل محمدی زیادتر باشد گلاب به همان میزان مرغوب تر بوده و عطر و طعمش بیشتر خواهد شد. برای تهیه ی گلاب، ابتدا به مقدار مورد نیاز، گل محمدی در داخل یک دیگ پر از آب ریخته و آب بایستی در نقطه جوش قرار داشته باشد. سپس درب دیگ را بسته تا فرایند گلاب گیری آغاز شود و بعد از مدتی گلاب درجه یک از این فرایند حاصل می شود.

برای تهیه ی گلاب سنگین یا همان گلاب دو آتیشه حدود ۸۰ لیتر آب درون دیگ ریخته می شود و پس از اینکه آب جوشید حدود ۳۰ الی ۳۵ کیلوگرم گل محمدی را به درون دیگ می ریزند. در نتیجه حدود ۴۰ لیتر گلاب از ترکیبات مذکور بدست می آید. همچنین در هر لیتر گلاب بین ۳۰ الی ۳۵ گرم اسانس موجود است و این نوع گلاب بهترین و با کیفیت ترین نوع گلاب می باشد. به همین علت خرید گلاب دو آتیشه در تهران رونق فراوانی دارد. در ادامه مطالعه این موضوع با انواع مدل های مختلف گلاب آشنا می شوید پس تا پایان با ما همراه باشید.

خرید گلاب دو آتیشه در تهران

گل رز صورتی یا همان گل محمدی

گلاب سبک چگونه بدست می آید؟ (برای خرید گلاب دو آتیشه در تهران)

برای تهیه ی این نوع گلاب نیز ۸۰ لیتر آب را درون دیگ مخصوص گلاب گیری ریخته و بعد از جوش آمدن بین ۱۰ الی ۲۰ کیلو گرم گل محمدی را به آن اضافه می کنیم. پس از طی این مراحل به میزان 60 لیتر گلاب آماده سازی می گردد. البته غلظت این گلاب خیلی کمتر می باشد. ضمن اینکه لازم به ذکر است تا بدانید که اکثر کارگاه های گلاب گیری از ۱۲ کیلو گرم گل محمدی برای تهیه گلاب سبک استفاده می کنند. در کلیات کار، گلاب گیری به میزان وزن گل محمدی بستگی دارد و هر چه وزن گل های محمدی بیشتر باشد قطعا میزان بیشتر گلاب بدست می آید.

گلاب دو آتیشه چگونه تهیه می شود؟

برای تهیه ی گلاب دو آتیشه بعد از یکبار گلاب گیری، مجددا گل محمدی به داخل دیگ ریخته می شود تا فرایند جوشیدن و تقطیر گلاب تکرار شود. در انتها گلاب دو آتیشه از تقطیر آب و گل محمد بدست می آید و به دلیل غلظت بسیار بالا، طعم گس و تلخی را با خود به همراه دارد. این طعم تلخ ممکن است مورد پسند عموم مردم واقع نشود، اما مردمی هستند که خرید گلاب دو آتیشه را در اولویت خود قرار می دهند. به همین علت خرید گلاب دو آتیشه در تهران طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

خرید گلاب دو آتیشه در تهران

گلاب دو آتیشه

گلاب سه آتیشه و پس آب چگونه تهیه می شود؟

همانگونه که با فرآیند تهیه گلاب دو آتیشه آشنا شدید، اگر دقیقا میزان گل محمد مورد نیاز برای گلاب دو آتیشه به دوبرابر افزایش یابد، عمل گلاب گیری برای بار سوم تکرار می شود و گلاب سه آتیشه محصول این نوع تقطیر خواهد بود. خرید گلاب دو آتیشه در تهران نسبت به گلاب سه آتیشه بسیار بیشتری است و اکثر تولید کننده ها به تهیه آن می پردازند. اگر بعد از اینکه گلاب تهیه شد، بر روی تفاله های گل محمدی در دیگ آب ریخته شود و آن را مجددا بجوشانند، گلابی رقیق با عطر و طعم ضعیف بدست می آید.

تفاوت های گلاب دو آتیشه اصلی و تقلبی

گلاب را از گلبرگ های گل رز محمدی تهیه می کنند و این نوع گلبرگ نوعی گلبرگ مخصوص برای گلاب گیری محسوب می شود. همانطور که می دانید گلاب طعم گس و تلخی دارد به همین علت گلاب تقلبی در بازار نیز زیاد شده است. برای اینکه متوجه شوید گلاب تقلبی است یا نه ابتدا مزه ی آن را بچشید اگر مزه ی تلخی داد و سریع آن مزه در دهان شما برطرف شد، قطعا این گلاب تقلبی است اما اگر گلابی که مزه می کنید طعم تلخش بر روی زبانتان ماندگار شد، آن گلاب، گلاب اصل می باشد.

خرید گلاب دو آتیشه در تهران

گلاب سه آتیشه

گلاب دو آتیشه چه خواصی دارد؟

گلاب خواص فراوانی دارد. از گلاب دو آتیشه در طب سنتی برای درمان بیماری های عصبی و قلبی استفاده می کنند. مالیدن گلاب به صورت باعث شفافیت و روشنایی نیز می شود. از این ترکیبات برای رفع چین و چروک صورت نیز استفاده می گردد. ضمن اینکه این ماده از استرس نیز جلوگیری می نماید و آرام بخش می باشد. گلاب برای کسانی توصیه می شود که از بی خوابی رنج می برند. اگر قبل از خواب یک استکان گلاب مصرف کنید به راحتی می توانید به خواب فرو بروید.

فواید و خاصیت های دیگر گلاب دو آتیشه

یکی دیگر از خاصیت هایی که گلاب دو آتیشه دارد می توان به مصرف این ماده در رفع استرس و اضطراب می باشد به همین علت در مراسمات عزاداری از گلاب استفاده می کنند. حتی بوییدن گلاب نیز آرامش بخش است. گلاب تقویت کننده ی قوای عمومی و همچنین لثه و دهان می باشد.

اسپری کردن گلو و حلق با گلاب به بهبود عملکردشان کمک زیادی می کند. گلاب همچنین خاصیت ضد عفونی کنندگی قوی نیز برای پوست دارد. این خاصیت باعث می شود تا منافذ پوستی، پاکسازی شده و عاری از هرگونه باکتری و میکروبی گردد. به همین علت خرید گلاب دو آتیشه در تهران برای اشخاصی که به دنبال ضدعفونی شدن سطح پوست خود هستند، توصیه می شود.

خرید گلاب دو آتیشه در تهران

گلاب جهت استفاده شخصی

تهیه ی گلاب چگونه کشف شد؟

بر حسب مدارک موجود ایرانیان اولین کسانی بودند که از گل محمدی، گلاب را تهیه کردند و سپس به سایر نقاط جهان منتقل نمودند. ابن سینا تحقیقات گسترده ای در ارتباط با گلاب انجام داده است. گلاب عرق گیاهی است که با سنت و فرهنگ و حتی مذهب مردم ایران در آمیخته است و به همین علت خرید گلاب دو آتیشه در تهران بازار پر رونقی را با خود به همراه دارد.

بهترین فروشگاه اینترنتی فروشنده انواع گلاب دو آتیشه

برای خرید گلاب دو آتیشه در تهران بهتر است که ابتدا فروشگاه های ارائه دهنده این دست از محصولات را به خوبی بشناسید. مهمترین نکته نیز در این زمینه این است که در این مقاله ما به موضوع چگونگی تشخیص گلاب دو آتیشه تقلبی و اصلی از یکدیگر اشاره نموده ایم و شما با مطالعه دقیق تر این نوشته می توانید روند تشخیص را بدرستی بیاموزید.

فروشگاه اینترنتی سبزی کده ارائه دهنده بهترین گلاب های دو آتیشه و با کیفیت می باشد و می توانید اصلی ترین گلاب های خوش طعم و خوشمزه را از آن تهیه نمایید. همچنین در صورتی که نسبت به تهیه نوع گلاب مد نظر خود و چگونگی تشخیص گلاب با کیفیت از شناخت کافی برخوردار نیستید، می توانید با کمک کارشناسان با تجربه و خبره شرکت سبزی کده، بهترین محصول و گلاب دو آتیشه مد نظر خود را تهیه نمایید. 

نتیجه گیری

گلاب از گلبرگ گل محمدی تهیه می شود و فرق بین گلاب تقلبی با اصل در ماندگاری و تلخی اش بر روی زبان می باشد. گلاب خواص فراوانی دارد و از آن به عنوان ماده آرام بخش در درمان بیماری های قلبی و عصبی استفاده می گردد. از دیگر فواید آن می توان به پاکسازی پوست صورت و بهبود عملکرد گلو و حلق اشاره نمود. ایرانیان اولین کسانی بودند که گلاب را کشف کردند. به همین علت است که امروزه خرید گلاب دو آتیشه در تهران رونق فراوانی را دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X