سبزی کده

تماس با پشتیبانی 09378669886

تماس با پشتیبانی 09378669886

0
خرید آبلیمو طبیعی در تهران

آبلیمو یکی از مواد پر مصرف در غذا است که طبع سرد و خشکی دارد، به همین علت مصرف بیش از اندازه ی آن ممکن است بیماری و مشکلاتی را به وجود آورد ضمن اینکه مصرف متعادل آبلیمو نه تنها ضرری ندارد، بلکه خاصیت های زیادی نیز با خود به همراه دارد. تهیه و خرید آبلیمو طبیعی در تهران نکات خاص خود را دارد زیرا این محصول از لیمو های تازه تهیه می شود و دارای ویتامین هایی همچون: ویتامین سی، ب۱،ب۲،ب۳،ب۵،آهن، منیزیم، فسفر، کلسیم، فولات، روی، پتاسیم، کربوهیدرات و… است. و برای همه ی گروه های سنی توصیه می شود.

همانگونه که گفته شد آبلیمو خواص فراوانی دارد و در طب سنتی، اصولا دانشجویان این رشته، خاصیت های بی نظیری را در جلسات آموزشی یاد میگیرند. در این مقاله با سبزی کده همراه باشید تا به خواص دیگر آبلیمو و همچنین نکات مهم در خصوص خرید آبلیمو طبیعی در تهران بپردازیم.

خرید آبلیمو طبیعی در تهران
آبلیموی طبیعی

خواص دارویی آبلیمو طبیعی در طب سنتی

آبلیمو علاوه بر خاصیت هایی که گفته شد به دفع سموم زائد بدن نیز کمک میکند. اگر شما هر روز صبح آبلیمو را با کمی آب گرم و عسل میل کنید، به تقویت و تعادل سیستم ایمنی بدنتان، کمک زیادی خواهد کرد. با توجه به اینکه آبلیمو خاصیت اسیدی دارد و به وفور مورد استفاده قرار می گیرد، جرم موجود بر روی دندان ها را نیز از بین می برد و دندان ها را سفید می کند. همچنین به دلیل اسیدی بودن، ویروس ها و باکتری های موجود در بدن را نیز از بین می برد.

همانطور که گفته شد آبلیمو به دلیل دارا بودن اسید سیتریک، به دفع به موقع سنگ کلیه نیز کمک می کند و مصرف برنامه ریزی شده و منظم آن، از تشکیل سنگ کلیه ممانعت به عمل می آورد. آبلیمو به دلیل داشتن ویتامین سی، اثر بازدارنده دارد و در درمان بیماری یبوست تاثیر بسزایی می گذارد. مطابق آزمایشات انجام شده، آبلیمو در کاهش فشار خون تأثیر گذاشته و مصرف منظم و به موقع آن باعث می شود تا فشار خون افراد متعادل شود و به همین دلیل است که خرید آبلیمو طبیعی در تهران توصیه می شود.

خرید آبلیمو طبیعی در تهران
آبلیمو و خواص آن

آبلیمو و سلامت بدن

مصرف درست آبلیمو سبب می شود که تولید صفرا افزایش یافته و سم زدایی در بدن صورت گیرد. به همین علت توصیه ی ما این است که در بیشتر موارد، آبلیمو به صورت مستمر مصرف شود. آبلیمو به زنان باردار برای رفع حالت تهوع کمک می کند و حالت تهوع آن ها به سرعت درمان می نماید. علت خرید آبلیمو طبیعی در تهران مصرف زیاد آن است؛ زیرا که می توان به خواص فوق العاده و مختلف لیمو در ادامه اشاره کرده و آن ها را برای شما تشریح نماییم که عبارتند از :

 • آبلیمو برای بیماری دیالیزی توصیه می شود.
 • خوردن نبات با آبلیمو از تشدید بیماری گاستریت جلوگیری می کند.
 • ترکیب آب گرم و عسل با آبلیمو برای تقویت بدن و درمان اسهال بسیار مفید است.
 • ترکیب آب با آبلیمو در تسریع رفلاکس اسیدی تاثیر دارد.
 • استفاده از آبلیمو که ویتامین سی دارد به درمان بیماری چون آب مروارید کمک می نماید.
 • ترکیب آبلیمو با آب ولرم در درمان بیماری پسوریازیس تاثیر فراوانی دارد.

خاصیت درمانی و دارویی آبلیمو طبیعی

 • آبلیمو التهابات بدن را رفع می کند.
 • آبلیمو به علت داشتن اسید سیتریک از خشکی پوست و پوسته پوسته شدن جلوگیری می نماید.
 • شربت آبلیمو سبب برطرف شدن تشنگی و سرگیجه می شود.
 • آبلیمو در رفع خونریزی بینی و لثه تاثیر قابل توجهی دارد.
 • آبلیمو از پوک شدن استخوان جلوگیری به عمل می آورد.
 • مصرف آبلیمو در سلامت قلب به دلیل داشتن فلاونوئید های پلی ‌فنول مؤثر است و همچنین در سلامت پوست و مشکلات پوستی نیز همراه خوبی برای افراد محسوب می شود.
خرید آبلیمو طبیعی در تهران
شربت آبلیمو و رفع عطش

طرز تهیه آبلیمو طبیعی در خانه

برای تهیه ی آبلیمو طبیعی در خانه ابتدا لیمو های سنگین و آبدار را انتخاب کنید همه ی آن ها را داخل تشت پر از آب ولرم ریخته و دوباره آب ولرم بر روی آن ها بریزید. این کار سبب می شود لیمو ها آبدارتر شده و حتی لیمو های خشک نیز دوباره نرم و آبدار شوند.در مرحله ی بعدی اگر لیمو ها کم هستند، خودتان به صورت دستی آب آن ها را بگیرید ولی اگر تعداد آن ها بیشتر است، می توانید به مغازه های مخصوص گرفتن آبلیمو برای تسریع کار خود لیمو ها را بسپارید.

برای اینکه مدت زمان طولانی آبلیمو را نگه دارید بایستی آبلیمو را از صافی رد کنید؛ زیرا تفاله ها به مرور زمان تلخ می شوند. البته نکته ای که وجود دارد این است که در خرید آبلیمو طبیعی در تهران تفاله ها را جدا کرده و دور می اندازند اما شما تفاله ها را برای تهیه ی شربت می توانید نگه داشته و بعدا با چرخ کردن آن ها و قرار دادنشان در داخل فریزر، می توان برای بلند مدت از آنها نگهداری کرد تا در تابستان شربت های بسیار خوشمزه لیموناد را تهیه نمایید.

خرید آبلیمو طبیعی در تهران
طرز تهیه لیموناد

گرفتن تلخی آبلیموی طبیعی

پس از انجام همه ی این مراحل بطری هایی که می خواهید آبلیمو ها را داخل آن بریزید، می بایست کاملا خشک باشد. بعد از ریختن آبلیمو در بطری، می بایست درب آن را به صورت کامل و بسیار محکم ببندید تا جلوی خراب شدن آن ها در بلند مدت گرفته شود. در صورتی که نیاز باشد تلخی آبلیمو گرفته شود بایستی از بسته شدن محکم درب بطری مطمئن شده و یک قاشق پر از نمک پیش از بسته شدن درون آن بریزید.

همزمان با آبلیموگیری، احتمال مخلوط شدن هسته های لیمو ها با یکدیگر زیاد است و موجب تلخی آبلیمو می شود. در خصوص این مسئله نیز پیشنهاد می شود تا یک عدد هویج را از شب تا صبح داخل آبلیمو نگهداری نمایید تا هویج تلخی آبلیمو را به خودش جذب نماید. در هنگام خرید آبلیمو طبیعی در تهران می بایست فروشنده این نکات را به درستی رعایت کرده باشد.

خرید آبلیمو طبیعی در تهران
خواص بی نظیر آبلیموی خانگی

چند نمونه از راهکار های جلوگیری از خراب نشدن آبلیمو

در خرید آبلیمو طبیعی در تهران اصول فروشنده بایستی نکات مختلفی را برای جلوگیری از خرابی آبلیمو رعایت نماید تا محصول نهایی کیفیت مورد نظر مشتری را تامین نماید. به همین دلیل برخی از نکات مهمی را که بایستی تولید کنندگان آبلیموی طبیعی رعایت کرده باشند را تشریح می نماییم که عبارتند از :

 • تفاله را از آبلیمو جدا کنید تا سبب خراب شدن آن نشود.
 • از سیاه دانه برای جلوگیری از خراب شدن آبلیمو استفاده کنید.
 • درب بطری را محکم ببندید و بطری کاملا خشک باشد.
 • از بطری پلاستیکی استفاده کنید؛ زیرا که آبلیمو اسیدی است.
 • از بطری کدر استفاده کنید؛ زیرا گرما و نور، سبب از بین رفتن ویتامین سی و خراب شدن آبلیمو می شود.
 • برای جلوگیری از خراب شدن آبلیمو در ظرف را کمی خالی نگه دارید و یک قاشق نمک به آن اضافه کنید.

برخی نکات دیگر درمانی مهم آبلیمو در طب سنتی

یکی از انواع خواص آبلیمو در طب سنتی درمان سرماخوردگی و همچنین آبریزش بینی است. آبلیمو بخاطره بهره مندی از ویتامین سی سبب می شود تا وقتی که افراد دچار سرماخوردگی می شوند آبریزش بینی آنها کاهش یابد. همچنین اگر سرفه می کنید، بایستی همراه آبلیمو کمی عسل مصرف کرده تا سرماخوردگی بهبود بیشتری یابد. همچنین برای درد و تورم نیز کاربرد های درمانی فراوانی دارد.

بهترین فروشگاه اینترنتی تخصصی فروش آبلیموی طبیعی در تهران

حساسیت در تهیه آبلیموی با کیفیت و طبیعی بسیار زیاد است. از این رو مراجعه به یک فروشگاه تخصصی برای خرید آبلیموی طبیعی در تهران بسیار اهمیت دارد. فروشگاه اینترنتی سبزی کده بهترین نوع آبلیموی طبیعی در تهران را تهیه و عرضه می نماید.

کلام پایانی

آبلیمو خواص فراوانی دارد و همچنین طبع آن سرد و خشک می باشد اما خاصیت های بی شماری برای بدن دارد. مثلا در رفع تهوع زنان باردار بسیار مفید است، ضمن اینکه جرم های دندان را نیز از بین می برد. زیاد مصرف کردن آبلیمو ضررهایی به همراه دارد اما مصرف مناسب آبلیمو خاصیت های بسزایی برای بدن با خود به همراه دارد. به همین علت است که خرید آبلیمو طبیعی در تهران توصیه و تاکید ویژه ما برای اولویت های مصرفی شما ی باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.