خرید آبغوره طبیعی در تهران
0
خرید آبغوره طبیعی در تهران

 آیا می دانید بهترین راه حل برای خرید آبغوره طبیعی در تهران چیست؟ آیا تا بحال در هنگام خرید آبغوره طبیعی، گرفتار ابغوره‌ های تلخ مزه و یا کدر رنگ شده اید؟ این ها سوالاتی هستند که هر شخصی پیش از استفاده از آبغوره طبیعی برای انواع خورش ‌ها و سالاد های خوشمزه با آنها درگیر خواهد بود. معمولا چالش های مختلفی در خصوص تهیه و آماده‌ سازی آبغوره وجود دارد.

طبیعی بودن رنگ و مزه آبغوره در هنگام خرید آن، بسیار مهم است. امروز به بررسی آبغوره و بهترین راه حل های انتخاب و خرید آبغوره طبیعی می پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین راه حل ها و اطلاعات موجود درباره آبغوره را یاد بگیرید.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
نمونه یک غوره ( انگور نرسیده ) جهت آبگیری

تاثیر خرید آبغوره طبیعی در تهران بر سلامتی پوست

غوره در واقع میوه سبز رنگ و کال انگور است که ترش مزه بوده و برای درست کردن آبغوره و ترشی از آن استفاده می‌ شود. آبغوره همان عصاره غوره می‌ باشد که به دلیل ترش مزه بودن یک چاشنی فوق‌ العاده و یک جایگزین عالی برای سرکه و آبلیمو در انواع سالاد ها بخصوص سالاد شیرازی می‌ باشد و همچنین در غذا های سنتی ایرانی مانند دلمه و خورشت کدو از آن استفاده می شود.

آبغوره به دلیل داشتن مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و فیتواسترول، فشار خون را کاهش می دهد، با کاهش فشار خون، رادیکال های آزاد بدن دست برتر را در از بین بردن تومور های سرطانی خواهند داشت؛ در نتیجه خرید آبغوره طبیعی در تهران یکی از فاکتور های اساسی برای افزایش سلامتی می باشد. همچنین با داشتن خاصیت اسیدی برای حفظ PH پوست مفید بوده و بر سلامتی پوست بسیار اثر گذار است.

بررسی فواید و مضرات آبغوره

آبغوره طبیعی سرشار از ویتامین سی است که باعث سرعت بخشیدن به دفع انواع سموم از طریق کلیه ‌ها می‌ گردد. آبغوره طبیعی موجب رفع تشنگی و کاهش دمای بدن می‌شود و همچنین با افزایش خاصیت اسیدی معده به هضم غذاهای پرچرب و سنگین کمک می کند. مخصوصا در افراد میانسال که معده آن‌ها نمی‌تواند به خوبی  غذا را هضم کند، بسیار مفید است. برخی گمان می­کنند که استفاده از آبغوره طبیعی به صورت ناشتا موجب کاهش وزن می­شود، اما این کار باعث اختلال و آسیب به معده و دستگاه گوارش می گردد و حتی ممکن است زخم معده ایجاد کند.

 بهترین روش برای مصرف آبغوره، مصرف آن در سالاد است. زیرا علاوه بر اینکه سبب خوشمزه تر شدن سالاد می ­شود موجب از بین بردن چربی ­ها و کاهش وزن نیز می­گردد. از دیگر خواص تهیه و خرید آبغوره می­توان طبیعی در تهران برای مصرف می توان به کاهش چربی و فشار خون اشاره کرد. آبغوره طبیعی برای درمان چربی و فشار خون بالا نیز موثر می باشد؛ زیرا سرشار از مواد معدنی و ویتامین سی است.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
آبغوره قابل مصرف در آشپزی می باشد

زیاده روی در مصرف آبغوره

در کنار خواص فوق العاده خرید آبغوره طبیعی در تهران باید توجه داشته باشیم که در برخی موارد، زیاده روی در مصرف آبغوره طبیعی مضراتی را هم برای ما به دنبال خواهد داشت. از جمله می توانیم به زیاده روی مصرف آبغوره در دوران بارداری اشاره کنیم؛ زیرا باعث سقط جنین می شود. همچنین به دلیل اسیدیته بالای آبغوره طبیعی، زیاده روی در مصرف آن می تواند برای افراد مبتلا به زخم معده و افراد دارای رفلاکس معده شدیدا مضر باشد. طرفداران آبغوره باید به این نکته توجه داشته باشند که زیاده روی در مصرف آبغوره ممکن است باعث نفخ و دلپیچه نیز شود.

ویژگی های آبغوره طبیعی

غوره در واقع میوه سبز رنگ و کال انگور است که ترش مزه بوده و برای درست کردن آبغوره و ترشی از آن استفاده می‌ شود. آبغوره همان عصاره غوره می‌ باشد که به دلیل ترش مزه بودن یک چاشنی فوق‌ العاده و یک جایگزین عالی برای سرکه و آبلیمو در انواع سالاد ها بخصوص سالاد شیرازی مورد استفاده قرار می گیرد. ضمن اینکه در غذاهای سنتی ایرانی مانند دلمه و خورشت کدو از آن استفاده می گردد.
آبغوره به دلیل داشتن مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و فیتواسترول، فشار خون را کاهش می دهد، با کاهش رادیکال های آزاد بدن تاثیر بالایی در از بین بردن تومورهای سرطانی دارد و همچنین با داشتن خاصیت اسیدی برای حفظ PH پوست مفید بوده و برای سلامتی پوست بسیار موثر است.

بررسی فواید و مضرات آبغوره

آبغوره طبیعی سرشار از ویتامین سی است که باعث سرعت بخشیدن به دفع انواع سموم از طریق کلیه‌ ها می‌گردد و با خرید ابغوره طبیعی در تهران می توان از مزایا و فواید آن برخوردار شد. آبغوره طبیعی موجب رفع تشنگی و کاهش دمای بدن می‌شود و همچنین با افزایش خاصیت اسیدی معده به هضم غذاهای پرچرب و سنگین کمک می کند. مخصوصا در افراد میانسال که معده آن‌ ها نمی ‌تواند به خوبی  غذا را هضم کند، بسیار مفید است.

برخی گمان می­کنند که استفاده از آبغوره طبیعی به صورت ناشتا موجب کاهش وزن می ­شود، اما اینکار باعث اختلال و آسیب به معده و دستگاه گوارش می گردد و حتی ممکن است، زخم معده ایجاد کند. بهترین روش برای مصرف آبغوره، استفاده از آن در سالاد می باشد و مصرف آبغوره در سالاد بر اهمیت تهیه و خرید آبغوره طبیعی در تهران می افزاید. زیرا علاوه بر اینکه سبب خوشمزه تر شدن سالاد می­شود، موجب از بین بردن چربی ­ها و کاهش وزن نیز می گردد.

از دیگر خواص آبغوره می­توان به کاهش چربی و فشار خون نیز اشاره کرد. آبغوره طبیعی برای درمان چربی و فشار خون بالا موثر است؛ زیرا سرشار از مواد معدنی و ویتامین سی است.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
نمونه یک غوره ( انگور نرسیده ) جهت آبگیری

دیگر فواید مصرف آبغوره طبیعی

یکی از خواص بسیار مفید و کاربردی آبغوره طبیعی طراوت و شادابی پوست است. البته باید به این نکته توجه کرد که در هنگام استفاده باید آبغوره را رقیق نمود؛ زیرا ممکن است باعث تحریک پوست و خارش در ناحیه استفاده شده گردد. با مخلوط کردن آبغوره و عسل می توان معجونی برای رفع کهیر و اگزما و خارش تهیه نمود که در بهبودی بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس نیز مفید باشد.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
مصرف آبغوره طبیعی عامل سقط جنین در دوران بارداری می باشد

طرز تهیه آبغوره همراه با نکات کامل

بهترین انگور برای تهیه یک آبغوره ترش و خوشرنگ و خوشمزه، انگور عسگری می باشد. برای تهیه آبغوره باید مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهیم:

 • شستن و دانه کردن غوره ها: ابتدا باید غوره ها را با شاخه و به خوبی بشورید و سپس داخل آبکش بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود و سپس غوره ها را از شاخه جدا کرده و بار دیگر بشورید و زمان دهید تا آب آن ها گرفته شود.
 • گرفتن آب غوره ها: بعد از گرفته شدن آب اضافی دانه های غوره، می توانید به مغازه های آبغوره گیری مراجعه کنید. ولی اگر قصد گرفتن آب غوره در منزل را دارید می توانید از دستگاه های آب میوه گیری، آسیاب، گوشت کوب برقی و یا مخلوط کن استفاده کنید و دانه های غوره را به خوبی پوره کنید تا له شوند و سپس آب غوره ها را بگیرید.
 • صاف کردن غوره ها: بعد از گرفتن آب غوره ها باید آن را از صافی یا الک رد کنید تا آب غوره ها بدون تفاله باشد.
 • جوشاندن آب غوره ها: حالا آب غوره های بدون تفاله را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. بعد از جوشیدن آبغوره، سعی کنید کف های روی سطح آبغوره را بگیرید تا خوش رنگ تر شود.
 • برخی به آبغوره نمک اضافه می‌کنند، زیرا باعث ماندگاری بیشتر آبغوره می شود و طعم بهتری به آن می دهد.
 • ریختن آبغوره ها داخل بطری: بعد از برداشتن آبغوره از روی حرارت باید زمان دهید که آبغوره به خوبی سرد شود. سپس داخل بطری یا هر ظرفی که دوست دارید، آن را بریزید. حتما قبل از ریختن آبغوره به داخل ظرف از خشک بودن آن مطمئن شوید.
خرید آبغوره طبیعی در تهران
نمونه ای از دستگاه آبغوره گیری صنعتی

نکاتی درباره نگهداری آبغوره طبیعی در منزل

برای جلوگیری از کپک زدن و از بین رفتن طعم و مزه آبغوره طبیعی باید یکسری نکات را در خرید آبغوره طبیعی در تهران انجام دهیم:

 • جلوگیری از قرار گرفتن آبغوره در برابر نور
 • عدم نگهداری آبغوره و سایر ترشیجات در مواد پلاستیکی
 • استفاده از شیشه های کوچک برای نگهداری آبغوره
 • جلوگیری از نفوذ هوا به داخل شیشه های آبغوره
 • اضافه کردن مقداری روغن زیتون به آبغوره موجود در شیشه ها

جلوگیری از قرار گرفتن آبغوره در برابر نور

در قدیم پس از آنکه آبغوره ها را داخل شیشه می ریختند، آن را در تراس خانه ها و در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می دادند تا خوشرنگ تر شود. اما این کار امروزه از نظر علمی کاملا رد شده است؛ زیرا تابش نور مستقیم خورشید به آبغوره باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در آن می شود. همچنین ویتامین C موجود در آبغوره طبیعی به برخورد نور و حرارت حساس است و در مقابل نور خورشید از بین می رود.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
قرار گیری انگور و غوره در برابر خورشید باعث از بین رفتن برخی ویتامین های مفید می شود

عدم نگهداری آبغوره و سایر ترشیجات در مواد پلاستیکی

آبغوره طبیعی و سایر مواد ترش مزه را در ظرف های پلاستیکی نگهداری نکنید؛ زیرا اسید موجود در آبغوره طبیعی با دیواره ظروف پلاستیکی واکنش های نامطلوبی ایجاد می‌ کند و باعث سمی و سرطان زا شدن آبغوره طبیعی شده و به سلامتی آسیب می رساند. پس بهتر است برای نگهداری آبغوره، آبلیمو و سایر مواد ترش مزه به جای ظروف پلاستیکی از ظروف شیشه ای استفاده کنید.

استفاده از شیشه های کوچک برای نگهداری آبغوره

برای نگهداری و خرید آبغوره طبیعی در تهران بهتر است از شیشه های کوچک استفاده کنید؛ زیرا بهتر است بعد از باز شدن درب شیشه آبغوره، آن را مصرف کنید. از طرفی استفاده از شیشه های تیره نیز به این دلیل که کمتر نور خورشید را از خود عبور میدهند، توصیه می شود.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
شیشه های کوچک برای نگهداری آبغوره بسیار کاربردی می باشد

جلوگیری از نفوذ هوا به داخل شیشه های آبغوره

شیشه های آبغوره طبیعی را باید طوری نگهداری کنید، که هوا به داخل آن نفوذ نکند. اگر بخواهید آبغوره ها را برای مدت زمان طولانی تری نگهداری کنید، بهتر است که با استفاده از نوار چسب و یا تهیه خمیری از آرد و آب، درب شیشه های آبغوره را کاملا پلمپ کنیم. با این کار آبغوره طبیعی سالم و خوشمزه ای خواهیم داشت‌. محل نگهداری آبغوره بهتر است در یک جای خشک و خنک باشد. با توجه به تحقیقات وزارت بهداشت، آبغوره طبیعی را پس از باز کردن درب آن، حدود یکسال می توان در یخچال نگه داری کرده و استفاده از آن مانعی ندارد.

اضافه کردن مقداری روغن زیتون به آبغوره موجود در شیشه ها

می توانید برای جلوگیری از کپک زدن آبغوره، بعد از ریختن آن ها در شیشه مقداری روغن زیتون به آن اضافه کنید. با این کار روغن زیتون روی سطح آبغوره را پوشانده و مانع از کپک زدن آن ها می شود. برخی معتقدند افزودن نمک به آبغوره باعث سفیدک زدن آن نیز می گردد. اما اضافه کردن مقداری نمک در حین پخت به آبغوره باعث ترش مزه شدن آبغوره و ماندگاری بیشتر آن می شود. در هنگام تهیه و خرید آبغوره طبیعی در تهران اضافه کردن روغن زیتون به آبغوره برای ممانعت از کپک زدگی آن توصیه می شود.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
اضافه کردن روغن زیتون به آبغوره از کپک زدگی آن ممانعت می نماید

روش تشخیص انواع بیماری ها با نوشیدن آبغوره طبیعی

علم پزشکی همواره در حال پیشرفت است و تشخیص بیماری ها به روش های گوناگون انجام می شود. در یک روش جدید گفته می شود که با نوشیدن یک استکان آبغوره می توانید برخی بیماری های بدن خود را تشخیص دهید. در یک فرصت مناسب یک استکان آبغوره بنوشید و 50 ثانیه صبر کنید تا آبغوره خود را به معده و بدن شما برساند، آنگاه می توانید تغییراتی را در خودتان بررسی کنید:

 1. اگر دهانتان آب افتاد: قند خون شما بالاست
 2. اگر دهانتان خشک شد: شما دارای مشکلات کبدی هستید
 3. اگر دهانتان کف کرد یا چسبناک شد: چربی خون شما بالاست
 4. اگر دچار سردرد شدید: شما دارای اختلال فشار خون هستید

با اینکه این روش یک تست رایگان و در دسترس برای همگان است که از برخی بیماری های خود آگاه شوند اما باید توجه داشته باشید که برای تشخیص قطعی هرگونه بیماری مراجعه به پزشک را در اولویت قرار دهید.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
تشخیص بیماری با استفاده از آبغوره

تشخیص آبغوره اصلی از تقلبی

بایستی برای خرید آبغوره طبیعی در تهران خیلی دقت نمایید؛ زیرا برخی از تولید کنندگان و یا فروشندگان که به دنبال راهکار هایی  برای کاهش هزینه مواد اولیه مورد استفاده خود هستند ممکن است برای افزایش منافع مالی خود قیمت را بالا ببرند ولی متاسفانه این راهکارها همیشه منطقی نیستند و در اکثر موارد سلامتی مردم را به خطر می اندازند.

از این راهکار ها می توان به مخلوط جوهر لیمو و آب با کمی آبغوره اشاره کرد. پس بهتر است برای خرید آبغوره طبیعی در تهران از فروشگاه های حضوری یا اینترنتی معتبر اقدام نمایید. لازم به ذکر است که بهترین کار این است که آبغوره طبیعی را در شیشه های کوچک نگه داری کنیم تا وقتی درب شیشه را باز می کنیم، زودتر استفاده شود.

بهترین فروشگاه اینترنتی تهیه و خرید آبغوره طبیعی در تهران

 بهترین فروشگاه اینترنتی برای تهیه و خرید آبغوره طبیعی در تهران، فروشگاهی است که تازه ترین آبغوره را که دارای ارزش غذایی بالایی هستند، ارائه نماید. آبغوره طبیعی و ارگانیک علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری و رنگ و بو وضعیت مناسبی بایستی داشته باشد، بهتر است که به صورت آماده و بسته بندی شده در اختیار مشتریان قرار بگیرد. یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی فروش آبغوره طبیعی در تهران، فروشگاه اینترنتی سبزی کده نام دارد و با کیفیت ترین محصولات را برای مشتریان خود ارائه می نماید.

خرید آبغوره طبیعی در تهران
نمونه یک آبغوره طبیعی

 کلام پایانی

 دانستن اطلاعات به روز و کافی درباره آبغوره های طبیعی و تازه، یکی از ترفند هایی است که به تهیه یک خورشت و سالاد بسیار خوشمزه در دورهمی ها و مهمانی ها به شما کمک قابل توجهی می نماید. آبغوره یک چاشنی ترش و خوشمزه برای انواع سالاد و غذا می باشد و همچنین دارای خواص عالی برای سلامتی بدن می باشد؛ پس بهتر است مصرف روزانه آبغوره را در برنامه غذایی خانواده بگنجانید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X