خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران با بهترین روش ممکن
0
خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز سرخ شده یکی از اصلی ترین و مهمترین چاشنی غذا های ایرانی است و امروزه اکثر بانوان ایرانی در غذاهایشان از پیاز سرخ شده استفاده می کنند؛ زیرا که عطر و طعم بسیار خوبی به غذا می دهد و غذا را خوش مزه تر و خوش بو می کند. اما خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران یکی از منابع اصلی خرید پیاز است؛ زیرا شهر پر جمعیتی است و امروزه افراد زیادی به تهران مهاجرت کرده اند.

پیاز سرخ شده امروزه بازار داغ سبزی فروش ها و کسانی که شغل خانگی دارند می باشد؛ زیرا یکی از راه های کسب درآمد آن ها از همین مسیر بوده و امروزه برای صنف میوه و تره بار بازار پر رونقی را با خود به همراه دارد. خصوصا مبادلات خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران که این روز ها در بورس بازار میوه و تره بار قرار دارد در سایر شهر ها نیز پر رونق می باشد. اما خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران کار سختی بوده و پیاز های با کیفیت به سختی یافت می شوند. در این مقاله همراه ما باشید تا در ادامه به خواص و فواید بسیار زیاد پیاز سرخ شده، بپردازیم.

خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز سرخ شده

پیاز سرخ و فریز شده

پیاز یک سبزی بسیار پر مصرف در سفره های ایرانی می باشد. این سبزی به صورت پخته یا همان سرخ شده در غذا ها و یا به صورت خام در سالاد ها استفاده می گردد و باعث خوشمزگی و خوش عطری غذا و سالاد می شود. اما یکی از مسائلی که امروزه در دنیای آشپزی به چشم میخورد، تهیه پیاز سرخ شده و فریز خلالی شده می باشد. این نوع پیاز ها اکثرا در فروشگاه های مواد غذایی به صورت آماده موجود است. خصوصا خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران بسیار باب گردیده و مورد استقبال قرار گرفته است.

خواص و فواید پیاز

پیاز، سبزی بسیار پر خاصیتی است، زیرا که دارای ویتامین های گروه b وc می باشد و خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز دارد. جالب است که بدانید در ۱۰۰ گرم پیاز، ۲۶ میلی گرم ویتامین c، ۲۶۰ میلی گرم پتاسیم و سایر مواد معدنی وجود دارد که به فشار خون کمک شایانی می کنند. علاوه بر همه ی اینها این مقدار پیاز دارای ۲۵ کیلو کالری انرژی می باشد.

خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز خام و خواص آن

خاصیت های دیگر پیاز

نقل است که در گذشته مسافران تازه وارد به هر شهری که ورود می کرده اند، پیاز آن شهر را خریداری و مصرف می نموده اند. علت این کار نیز این بوده است که پیاز سرشار از ویتامین های گروه  bو c بوده و خاصیت ضدعفونی کنندگی آن نیز برای آن محرز بوده است. متاسفانه با سرخ کردن پیاز خواص و ویتامین های آن از بین می رود. پیاز علاوه بر داشتن ویتامین های پر خاصیت دارای فیبر نیز می باشد که به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می کند. پس می توان پیاز را به عنوان یک سبزی پر از فیبر نوش جان کرد.

آلودگی پیاز صحت دارد؟

می گویند اگر پیاز در هوای آزاد باشد به سرعت میکروب ها را جذب خود کرده و آلوده می شود و دیگر قابل خوردن نیست. اما اگر به مدت کوتاهی در هوای آزاد قرار بگیرد، مانعی ندارد و آلوده شدنی نیست اما باقی ماندن پیاز به مدت طولانی در هوای آزاد علتی برای آلوده شدن آن خواهد بود. همچنین اگر پیاز به مدت کوتاهی به عنوان مثال یک روز در داخل غذا قرار بگیرد (مانند مصرف آن برای خوش طعم شدن فیله مرغ) نیز مشکلی وجود ندارد اما باقی ماندن بیشتر آن در غذا سبب آلودگی پیاز می گردد.

خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز خلال شده

آیا پختن بیش از حد پیاز سبب از بین رفتن مواد و ویتامین هایش می شود؟

باید گفت که سرخ کردن و کمی تفت دادن پیاز بسیار خوب است و عطر و طعم بهتری به خود می گیرد اما تفت دادن بیش از اندازه پیاز سبب از بین رفتن مواد و ویتامین هایش خواهد شد. ضمن اینکه تمام فیبر های موجود در پیاز در طول این اتفاق از بین خواهد رفت. پس توصیه ما این است که با روغن مخصوص سرخ کردنی و به اندازه ی مورد نیاز، پیاز را تا حد استاندارد سرخ نماییم.

فریز کردن پیاز

توصیه ی ما این است که مواد غذایی به خصوص پیاز به صورت پخته شده فریز نگردد؛ زیرا دارای انواع میکروب و آلودگی است. اما اگر کسی مایل است که پیاز را به مدت طولانی فریز کند توصیه ی ما روش فریز کردن خام آن است؛ زیرا که اگر پیاز خام فریز شود و بعد از فریز شدن برای استفاده سرخ شود، باعث از بین رفتن سموم و میکروب های آن خواهد شد؛ پس خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران از فروشگاه های مواد غذایی توصیه نمی گردد؛ زیرا که به مدت طولانی داخل قفسه های فروشگاه های زنجیره ای نگهداری می شود و آلوده است.

خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز سرخ شده آماده برای فریز شدن

خواص پیاز از جهت طب سنتی

در اثر خرد کردن پیاز در هوای آزاد از ویتامین c آن کاسته می شود. پیاز به خاطر داشتن ترکیبات گوگردی، یک ضدعفونی کنندگی قوی می باشد. پس وقتی پوست آن جدا می شود به سرعت آلوده می گردد. در نتیجه بلافاصله بعد از جدا شدن پوست آن و خرد کردن، نبایستی پیاز را مصرف نمود. زیرا که بلافاصله بعد از جدا شدن پوست این سبزی، شخص دچار ریزش اشک شده و بعد از پوست گیری در یخچال آن را نگهداری می نمایند. همچنین می توان پیاز را در ظرف آب پوست گیری کرد.

آیا خرید پیاز سرخ شده از سوپرمارکت ها روش صحیحی است؟

با توجه به توضیحاتی که پیش تر داده شد، توصیه ی ما این است که خرید از فروشگاه ها و به خصوص خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران توصیه نمی شود و تنها راه حل تهیه اینترنتی آن می باشد. زیرا که فروشگاه ها مجبورند پس از سرخ شدن، پیاز را به فاصله کمی، آن ها را فریز کنند یا به شکل بسته بندی داخل قفسه ها قرار دهند که نه تنها ویتامین هایش کاسته شده و از بین می رود، بلکه انواع میکروب ها و سموم را به خود جذب می نماید.

پس خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران و سایر نقاط کشور صحیح نمی باشد. فروشگاه اینترنتی سبزی کده یکی از بهترین فروشگاه ها هایی می باشد که خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران به صورت تحویل درب منزل از آن امکان پذیر می باشد.

خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران

پیاز سرخ شده در هوای آزاد

نتیجه گیری

پیاز سرخ شده یکی از اصلی ترین چاشنی غذا های ایرانی می باشد و به عنوان یک شغل خانگی و منبع درآمد برای سرپرستان خانوار و بانوان محسوب می شود. پیاز به صورت پخته یا خام مصرف می شود که به صورت پخته داخل غذا و به شکل خام داخل انواع سالاد ها استفاده می شود. از فواید پیاز می توان به وجود املاح معدنی و انواع ویتامین ها اشاره کرد. مانند: ویتامین گروه های b و c.

علاوه بر اینها پیاز دارای فیبر نیز می باشد که به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می کند. آلودگی پیاز در هوای آزاد به مدت طولانی به سرعت زیاد می شود و آلودگی ثانویه ی پیاز نیز در مواد غذایی به طولانی مدت روی می دهد و بسیار شایع می باشد. پختن بیش از حد و فریز کردن پیاز سرخ شده نیز باعث از بین رفتن ویتامین هایش خواهد شد. خرد کردن پیاز در هوای آزاد نیز به کم شدن ویتامین هایش منجر می شود. پس خرید پیاز سرخ شده خلالی در تهران به صورت حضوری توصیه نمی شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X