سبزی کده

تماس با پشتیبانی 09378669886

تماس با پشتیبانی 09378669886

بهترین قورمه سبزی تهرانی را بپزید !

سبزی قورمه سبزی آماده

خرید سبزی قــــــــــورمه سبزی

قورمه سبزی تهرانی

ابتدا باید گفت که برای درست کردن بهترین قورمه سبزی تهرانی باید حتما از سبزیجات ارگانیک و تازه استفاده کنید تا قورمه سبزی تهرانی دارای رنگ و عطر و بوی بی نظیری باشد برای خرید سبزیجات آماده طبخ حتما سایت سبزی کده را انتخاب کنید چون ما دوست دار سلامتی شما هستیم.

قورمه سبزی تهرانی یک خورش قدیمی و درجه یک از میان غذاهای ما ایرانیان است. در ایران از دیرباز تا به امروز خورش قورمه سبزی یکی از خورش های پر مصرف سفره های ایرانی بوده است و بسیاری از مردم در طول هفته آن را پخته و مصرف می کنند.

این غذا بسیار خوشمزه است و اصولا در مراحل آشپزی آن از گوشت قرمز و یا گوشت مرغ برای تهیه استفاده می شود. در صورتی که قصد دارید با مراحل تهیه این غذای بسیار خوشمزه آشنا بشوید، این نوشته را دنبال کنید.

قورمه سبزی تهرانی
نمونه یک خورش قورمه سبزی تهرانی لذیذ

مواد مورد استفاده در قورمه سبزی تهرانی

لیستی از مواد غذایی وجود دارند که در تهیه هر غذا مورد استفاده قرار می گیرند. برای پخت بهترین قورمه سبزی تهران نیز بهتر است که از یک لیست آماده استفاده نمایید تا بهترین خورش ممکن را برای خانواده خود بپزید. برخی از مواد مورد نیاز برای تهیه خورش قورمه سبزی تهرانی عبارت است از :

 • گوشت سردست حداقل پانصد گرم
 • پیاز بزرگ یک عدد
 • لیمو عمانی چهار عدد
 • لوبیا قرمز نصف پیمانه
 • لوبیا چیتی نصف پیمانه
 • سبزی قورمه سبزی (سبزی خورشتی) یک کیلو گرم
 • نمک به میزان مورد رضایت آشپز (حتما پس از ریختن در قابلمه مزه تست شود)
 • فلفل سیاه تند به میزان مورد رضایت آشپز (حتما پس از ریختن در قابلمه مزه تست شود)
 • زردچوبه به میزان مورد رضایت آشپز
 • روغن به میزان کافی ریخته شود

نخستین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در صورتی که قصد تهیه قورمه سبزی تهرانی را داشته باشیم، بیست و چهار ساعت زودتر بایستی بخشی از غذا را آماده نماییم. قورمه سبزی تهرانی همانطور که در لیست مواد مورد نیاز ذکر شده است، نیاز به نصف پیمانه لوبیا قرمز و نصف پیمانه لوبیا چیتی دارد. این حجم از لوبیا بایستی پیش از رسیدن به مرحله پخت حداقل 24 ساعت زودتر در آب قرار بگیرد. در طول 24 ساعت بایستی دو دفعه یا سه دفعه حداقل آب ظرفی که لوبیا ها در آن قرار دارند، تغییر کند. این کار باعث می شود پف اضافی لوبیا از بین برود.

قورمه سبزی تهرانی
قرار دادن لوبیا چیتی در آب

دومین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در دومین گام می بایست پیاز را برای تهیه قورمه سبزی تهرانی به صورت کامل خرد کرد اما شیوه خرد کردن پیاز بهتر است به صورت حلقه های نگین باشد. پس از این کار خوب است که یک ظرف یا به عبارت دیگر یک قابلمه روی شعله آتش قرار بگیرد و قدری روغن در آن ریخته شود. پس از داغ شدن روغن، بایستی پیاز در داخل قابلمه ریخته شود و به صورت کامل زیر حرارت قرار بگیرد تا وزن آن کاهش یابد.

قورمه سبزی تهرانی
خرد کردن پیاز

سومین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

با دقت بسیار زیادی برای تهیه بهترین قورمه سبزی تهران به میزان مورد رضایت خود زرد چوبه را اضافه می کنیم تا طعم و رنگ پیاز های حرارت دیده، تغییر کند. مجددا کمی فلفل را نیز به پیاز ها برای خوش مزه تر شدن اضافه می نماییم. در ادامه پیاز ها را بیشتر حرارت میدهیم تا بوی ادویه ها از آن بیرون برود. پس از این کار گوشت را به صورت کامل شسته و برای طبخ کردن در ابعاد کوچکتر (به شکل قورمه ای) تقسیم می کنیم و به غذا اضافه می نماییم.

بهترین قورمه سبزی تهران
زرد چوبه

چهارمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در گام چهارم برای تهیه قورمه سبزی تهرانی بسیار خوشمزه، بهتر است که گوشت تحت حرارت قرار بگیرد و پس از حرارت دیدن، تغییر رنگ آن مشاهده شود. بعد از این بخش لوبیاهایی که بیست و چهار ساعت قبل در آب قرار داشت را آماده کرده و آب موجود در ظرف آن را تخلیه می کنیم و به قابلمه غذا الحاق می نماییم. لوبیا به میزان حداقل صد و بیست ثانیه بایستی تحت فشار حرارت قرار گرفته و پس از آن چهار پیمانه آب جوش به غذا اضافه شود. پس از انجام کار های فوق درب پوشش قابلمه را روی آن قرار می دهیم.

بهترین قورمه سبزی تهران
حرارت دادن لوبیاها بر روی شعله در داخل آب

پنجمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

گام پنجم در تهیه قورمه سبزی تهرانی بسیار لذیذ این است که در حدود شصت دقیقه به صورت کامل گوشت های خرد شده و لوبیا های تفت داده شده با شعله نرمال، کامل پخته شوند تا حداقل نیم پخت شوند. پس از این کار بلافاصله سبزی خورش قورمه سبزی را بایستی به غذا اضافه کنیم. در این بخش لیستی از سبزی های مربوطه را برای شما آماده نموده ایم که عبارتند از :

این دستور پخت برای 8 نفر میباشد.

 • جعفری خرد شده
 • گشنیز خرد شده
 • شنبلیله خرد شده
 • تره خرد شده

این سبزی ها پس از شستشو و خرد شدن در این مرحله به غذا اضافه می شوند.

بهترین قورمه سبزی تهران
شنبلیله سبزی پایه در قورمه سبزی

ششمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

خوب در ششمین گام برای تهیه قورمه سبزی تهرانی بایستی یک ظرف مناسب بر روی شعله آتش قرار دهیم. طبیعتا استفاده از یک تابه کار بسیار مناسبی برای پخت گام ششم بهترین قورمه سبزی تهرانی می باشد. به میزان مورد نیاز، روغن داخل آن ریخته و سبزی های خرد شده را برای حرارت دیدن به آن اضافه می کنیم. پس از مدتی که به صورت کامل سبزی ها حرارت دید و آب موجود در آن ها تبخیر شد، سبزی به کاملا با روغن مخلوط می شود و با حرارت دیدن به تماما سیاه می شود. در این حالت سبزی ها جا افتاده و آماده اجرای گام بعدی است.

سفارش سبزی قورمه سبزی آماده در تهران
اضافه کردن روغن در تابه

هفتمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در هفتمین گام برای پخت قورمه سبزی بسیار خوشمزه تهرانی، گوشت نیم پخت را آماده کرده و ادویه جاتی که نامبرده شد مانند نمک و فلفل سیاه را به سبزی حرارت دیده اضافه می نماییم و مجددا شصت دقیقه دیگر غذا را حرارت مناسب می دهیم تا مزه غذا تغییر کند. در این حالت مزه غذا به صورت کامل با حرارتی که به آن داده شده، شکل گرفته است.

سفارش سبزی قورمه سبزی آماده در تهران
فلفل سیاه

هشتمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در گام هشتم برای پخت بهترین قورمه سبزی تهران سه سوراخ در لیمو عمانی اضافه نموده و آن را در یک لیوان آب می اندازیم. این کار باعث می شود که تلخی موجود در طعم لیمو کاهش یابد. پس از اینکه خورش به میزان کافی حرارت دید، لیمو عمانی را به آن اضافه می نماییم و با شعله مناسب مجددا خورش را حرارت می دهیم. این فرایند چیزی در حدود یک ربع تا نیم ساعت زمانبر است.

سفارش سبزی قورمه سبزی آماده در تهران
لیمو عمانی

نهمین گام در تهیه قورمه سبزی تهرانی

در گام نهم برای پخت و تهیه قورمه سبزی بسیار خوشمزه تهرانی، که این بخش آخرین مرحله نیز می باشد، ابتدا نیاز است که بررسی کنیم و ببینیم که آیا خورش قورمه سبزی تهرانی روغن انداخته است یا خیر! پس از اینکه مطمئن شدیم، برای جمع شدن روغن موجود در خورش می بایست یک یخ کوچک به غذا اضافه نماییم. در پایان غذا با موفقیت آماده شده و می توانیم به همراه برنج کته یا دمی تناول کنیم.

خرید مواد اولیه تازه بهترین قورمه سبزی تهرانی

برای تهیه بهترین مواد اولیه تازه قورمه سبزی تهرانی بهتر است که به یک فروشگاه تخصصی تهیه سبزیجات تازه مراجعه نمایید. فروشگاه اینترنتی سبزی کده علاوه بر ارائه تازه ترین سبزیجات، برای آماده سازی غذا نیز به مشتریان خود مشاوره نیز ارائه می نماید.

کلام پایانی

برای پخت یک خورش قورمه سبزی تهرانی بسیار خوشمزه در مجموع همانطور که می توان مشاهده نمود بایستی 9 گام اساسی را طی کرد تا به مرحله آماده سازی خورش رسید اما از آنجا که آماده کردن قورمه سبزی به دلیل تنوع سبزیجات به کار رفته در آن زمان زیادی می طلبد اصولا هر آشپز و یا کدبانویی پیش از آماده سازی خورش می بایست، عمل پاک کردن سبزی ها را انجام دهد و پس از شستشو و خرد کردن آن ها می توان با حرارت دادن و طی کردن مراحل ذکر شده خورش را با موفقیت آماده سازی کرد.

اصولا آشپز ها برای تهیه سبزی خرد شده از دو روش استفاده می کنند. روش اولی این است که آشپز از دو روز قبل اقدام به تهیه و پاکسازی سبزیجات مذکور می نمایند. روشم دوم نیز این است که آشپز ها از بسته های سبزیجات آماده موجود در بازار بهره می برند. برای این کار می توان از طریق فروشگاه سبزی کده از جدید ترین روش تهیه نوین و اینترنتی سبزیجات خرد شده آماده به صورت دریافت درب منزل استفاده نمود.

با کیفیت ترین سبزی قــــــــــورمه سبزی را از سبزی کده بخرید

قورمه سبزی تهرانی

اشتراک گذاری: