سبزی کده

تماس با پشتیبانی 09378669886

تماس با پشتیبانی 09378669886

خوشمزه ترین سبزی قورمه شامل چیست؟

برای خرید سبزی قورمه سبزی خوش عطر و بو بدون ساقه روی تصویر محصول کلیک کنید.

قورمه سبزی یکی از غذا های ملی و سنتی ایران می باشد. از آن جایی که مهم ترین و اصلی ترین ماده موجود در این خورشت، ترکیبات سبزی قورمه است. بنابراین می توان گفت تمام عطر و بوی قورمه سبزی نشات گرفته از سبزی آن می باشد. به همین دلیل است که یکی از رایج ترین سوال ها برای پختن قرمه سبزی این است که سبزی قورمه سبزی شامل چیست؟
نسبت سبزی های به کار رفته در خورشت قرمه سبزی با توجه به شهر مورد نظر و دستور پخت در آن جا متفاوت می باشد. اما به طور کلی سبزی‌ هایی مانند گشنیز، تره، جعفری، شنبلیله و اسفناج را می توان به عنوان اصلی ترین ترکیبات سبزی قورمه سبزی نام برد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی درباره اینکه سبزی قورمه شامل چیست در اختیار شما قرار دهیم. پس با سبزی کده همراه باشید.

سبزی قورمه شامل چیست؟
چهر نوع سبزیجات تشکیل دهنده سبزی قورمه سبزی

سبزی قورمه شامل چیست؟

امروزه با توجه به آپارتمان نشینی و کمبود جا و از طرف دیگر طولانی بودن مدت زمان کار کردن افراد در بیرون از خانه، دیگر زمانی برای پاک کردن، شستن و خرد کردن سبزی در منزل باقی نمی ماند. به همین دلیل بسیاری از افراد به خرید سبزی های بسته بندی شده و آماده از فروشگاه ها روی آورده اند.
بنابراین نمی‌ توان ترکیبات موجود در آن ها را کم و زیاد نمود. اما باید در نظر داشت که تهیه‌ کنندگان سبزی های آماده نیز نسبت هایی از سبزی را به کار می گیرند که عطر و بوی عالی را به قورمه سبزی دهد. در ادامه به سبزیجات اصلی موجود در قورمه سبزی خواص آن ها می پردازیم:

سبزی گشنیز

یکی از سبزی های خوش بو و مقوی که در آشپزی ایرانی از جایگاه ویژه‌ ای برخوردار است، گشنیز می باشد. این سبزی سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها بوده که در کاهش التهابات پوستی، کاهش کلسترول، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تنظیم فشار خون، درمان کم خونی و استحکام استخوان ها نقش مهمی را ایفا می کند.

 سبزی تره

این سبزی از دسته پیازچه و سیر بوده و تقریباً در اغلب سبزی های خورشتی و پلویی جزئی از ترکیبات اصلی می باشد. تره سرشار از ویتامین های C، K، A و مواد معدنی بوده و برای سلامت قلب، سم زدایی از بدن، سلامت و استحکام استخوان ها و مو، کاهش التهاب مزمن، هضم بهتر غذا و تنظیم کلسترول خون موثر می باشد.

 سبزی جعفری

این سبزی در شهر های گرمسیری رشد می کند. همچنین یکی از چاشنی های اصلی در انواع سوپ ها و خورشت ها به شمار می آید. این سبزی مملو از ویتامین های C، A، K، آهن، اسید فولیک، آنتی اکسیدان و مواد معدنی شامل منیزیم، پتاسیم، فسفر و سدیم می باشد.

سبزی اسفناج

این سبزی که در فصل بهار و زمستان رشد می کند و دارای فواید بسیار زیادی برای بدن است. شما می توانید به راحتی آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اسفناج در خورشت قورمه سبزی باعث لعاب انداختن و جا افتادن آن می شود. در برخی فصول که اسفناج موجود نمی باشد می توانید از برگ چغندر به جای آن استفاده کنید. اسفناج سرشار از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفر، سدیم و پتاسیم و همچنین امگا ۳ می باشد. این سبزی در درمان کم خونی، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تقویت رشد مو و تنظیم فشار خون موثر است.

سبزی شنبلیله

میزان شنبلیله در ترکیبات قرمه سبزی نسبت به سایر سبزی ها کم تر می باشد. اما به طور کلی حضور شنبلیله عطر و بوی قورمه سبزی را بهتر و کامل می کند. این سبزی سرشار از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، مس و آنتی اکسیدان بوده و در کاهش کلسترول، بهبود عملکرد قلب، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تقویت کلیه ها و کنترل اشتها تاثیر بسزایی دارد. از برگ شنبلیله تازه و خشک شده و همچنین تخم شنبلیله نیز می توانید در غذاهای مختلف استفاده کنید.

سبزی قورمه شامل چیست؟
نسبت سبزیجات قورمه سبزی برای شهر های مختلف، متفاوت است

در شهر های مختلف سبزی قورمه سبزی شامل چیست؟

تا اینجای مقاله درباره ترکیبات اصلی سبزی های موجود در قورمه سبزی بحث کردیم. اما همان طور که گفتیم این ترکیبات برای شهر های مختلف کشور عزیزمان ایران متفاوت است. در اینجا به تفکیک از تفاوت های چند شهر مختلف در ترکیبات سبزی قورمه سبزی می پردازیم:

ترکیبات سبزی قورمه سبزی در شهر تهران

در شهر تهران از سبزی های تره، جعفری و شنبلیله استفاده می‌ کنند. به این صورت که برای تهیه یک کیلو گرم سبزی قورمه سبزی از ۴۵۰ گرم جعفری، ۴۵۰ گرم تره و ۱۰۰ گرم شنبلیله استفاده می کنند.

ترکیبات سبزی قورمه سبزی در شهر همدان

در همدان از سبزی های تره، جعفری، گشنیز، شنبلیله و اسفناج استفاده می کنند. به طوری که از جعفری و گشنیز هر کدام ۳۰۰ گرم، تره ۲۰۰ گرم، اسفناج و شنبلیله نیز هر کدام ۱۰۰ گرم برای یک کیلو گرم سبزی قورمه استفاده می کنند.

ترکیبات سبزی قورمه سبزی در شهر های شمالی کشور

در شهر های شمالی مانند گیلان و مازندران از سبزی هایی مانند تره، گشنیز، جعفری و شنبلیله استفاده می‌ کنند. به این صورت که برای تهیه یک کیلو گرم سبزی قورمه از سبزی های جعفری گشنیز و تره هر کدام ۳۰۰ گرم و ۱۰۰ گرم نیز از گیاه شنبلیله اضافه می کنند. در شهر های شمالی از سبزی های معطر چوچاق و خالواش نیز برای خوش طعم و مزه کردن قورمه سبزی استفاده می شود که طرفداران زیادی نیز دارد.

سبزی قورمه شامل چیست؟
عطر و مزه قورمه سبزی ناشی از ترکیبات سبزی موجود در آن است

بهترین فروشگاه اینترنتی تهیه سبزی قورمه سبزی

برای تهیه با کیفیت ترین سبزی قورمه سبزی نیاز است تا تخصصی ترین فروشگاه های اینترنتی تهیه این نوع ماده غذایی را بشناسید. فروشگاه اینترنتی سبزی کده یکی از تخصصی ترین فروشگاه های تهیه سبزی قورمه سبزی بسته بندی می باشد که دارای مجرب ترین پرسنل متخصص در این حوزه است.

کلام پایانی

قورمه سبزی یکی از غذا های محبوب ایرانی است که اصلی ترین ترکیب آن سبزی می باشد و تمام عطر و مزه این خورشت مربوط به آن است. به همین دلیل است که این سوال که سبزی قورمه شامل چیست؟ که یکی از دغدغه‌ های اصلی خانم ها برای پخت این غذا تبدیل شده است.
در این مقاله سعی کردیم ترکیبات اصلی سبزی موجود در قرمه سبزی و خواص آن را به طور کامل بیان کنیم. همچنین برخی تفاوت ها در بین بعضی شهر های مختلف در ترکیبات سبزی را شرح دادیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم.

برای خرید سبزی قورمه سبزی خوش عطر و بو بدون ساقه روی تصویر محصول کلیک کنید.

اشتراک گذاری: